BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Zmiany w składzie Zarządu BIOMED-LUBLIN" WSiSz S.A.

Zmiany w składzie Zarządu BIOMED-LUBLIN" WSiSz S.A.

Zmiany w składzie Zarządu BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek S.A.

29 lipca 2016 roku Pan Waldemar Sierocki złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu. Stanowisko Prezesa Zarządu zostało powierzone Panu Andrzejowi Stachnikowi, menedżerowi o wieloletnim doświadczeniu w branży farmaceutycznej.

Rada Nadzorcza Spółki oraz Zarząd w komunikacie giełdowym podkreśliły wkład Pana Sierockiego w wieloletni rozwój Spółki oraz w proces zatwierdzenia układu przez zgromadzenie wierzycieli w postepowaniu restrukturyzacyjnym.

W latach 2008-2010 pod kierownictwem Prezesa W. Sierockiego w Spółce przeprowadzono gruntowną modernizację wytwórni leków, dostosowując procesy wytwarzania leków do międzynarodowych standardów GMP i prawa UE. W tym samym czasie zharmonizowano dokumentację rejestracyjną wszystkich wytwarzanych leków. Wymienione działania Zarządu kierowanego przez Prezesa Sierockiego uratowały przejętą w 2007 roku Spółkę przed eliminacją z rynku z powodu braku dostosowania do norm unijnych po akcesji Polski do UE.

- Zasługi Waldemara Sierockiego dla Biomed-Lublin, polskiego rynku farmaceutycznego i bezpieczeństwa zdrowotnego Polski są nieocenione. Jego zaangażowanie i upór w dążeniu do celu ocaliły spółkę przed grożącym jej ryzykiem, a jego wizja przybliżyła Polskę do niezależności od dostaw leków krwiopochodnych z zagranicy. – podkreśla Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – Liczę na dalsze wsparcie Pana Sierockiego, w takim zakresie jaki będzie możliwy. – dodaje.

Na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Rada Nadzorcza BIOMED-LUBLIN powołała Pana Andrzeja Stachnika. Andrzej Stachnik posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej

- Przed Panem Andrzejem Stachnikiem stawiamy ambitne cele. Wynikają one nie tylko z zobowiązań podjętych przez spółkę w ramach układu z wierzycielami, czy strategicznych celów Spółki. Uniezależnienie Polski od pojawiających się systematycznie niedoborów leków krwiopochodnych jest w interesie nas wszystkich. Będzie możliwe jedynie dzięki kontynuacji projektu budowy Zakładu Frakcjonowania Osocza. Wierzę, że spółka jest w stanie wykonać zobowiązania wynikające z układu z wierzycielami, a w dalszej kolejności realizować ambitne cele Spółki – mówi Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

.