BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> Andrzej Stachnik przejmuje stery w Biomed-Lublin

Andrzej Stachnik przejmuje stery w Biomed-Lublin

1 sierpnia 2016 roku Pan Andrzej Stachnik objął stanowisko Prezesa Zarządu Biomed-Lublin. Rada Nadzorcza powierzyła mu zadanie opracowania i wdrożenia nowej strategii firmy.

– Biomed-Lublin to jedna z pereł polskiego rynku farmaceutycznego a jednocześnie spółka o strategicznym znaczeniu dla zdrowa publicznego. Obecna jej sytuacja jest stabilna ale wymagająca, a wynika to z wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych – mówi Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu Biomed-Lublin. – Dzięki dotychczasowemu zaangażowaniu całego zespołu, spółka jest w stanie w niezakłócony sposób prowadzić działalność, dalej się rozwijać i realizować zobowiązania wobec swoich partnerów. Teraz naszym zadaniem będzie wyprowadzenie firmy na pełne morze. Nasza sytuacja jest ustabilizowana, wiemy gdzie są rafy i mielizny, teraz czas na przygotowanie strategii działania w dłuższym horyzoncie czasowym – podkreśla.

Andrzej Stachnik jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz uczestnikiem programu MBA Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie im. Fryderyka Skarbka. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży farmaceutycznej. W latach 1991-2007 pełnił funkcję Prezesa Zarządu ACP Pharma, w latach 2007‑2008 był zatrudniony na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Międzynarodowego przez holenderską Grupę Kapitałową Mediq. W latach 2009-2016 Członek Zarządu i Dyrektor Handlowy firmy farmaceutycznej SymPhar Sp. z o.o. Pełni funkcję Prezesa Związku Pracodawców Hurtowni Farmaceutycznych.

– Wieloletnie doświadczenie branżowe oraz wysokie kompetencje zarządcze zaważyły na decyzji Rady Nadzorczej o powierzeniu Pani Andrzejowi Stachnikowi funkcji prezesa zarządu. Uważam, że jest odpowiednią osobą do realizacji ambitnych celów spółki w obecnej, wymagającej sytuacji – mówi Dariusz Kucowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Biomed-Lublin.

Biomed-Lublin jest jedynym w Polsce producentem preparatów krwiopochodnych, działającym na rynku już od ponad 70 lat. Firma produkuje takie leki jak: Lakcid, Trombina, Histaglobina. Biomed-Lublin jest też jedynym polskim producentem szczepionki przeciwgruźliczej, co wobec dynamicznie rosnącego popytu globalnego czyni go ważnym podmiotem na rynku farmaceutycznym. Od 26 stycznia 2015 roku Spółka notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Kontakt dla prasy:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Telefon:  +48 691 809 225

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.