BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów -> Dla mediów -> BIOMED-LUBLIN zwiększa sprzedaż flagowych produktów

BIOMED-LUBLIN zwiększa sprzedaż flagowych produktów

Komunikat prasowy

Warszawa, 6 września 2016 r.

BIOMED-LUBLIN zwiększa sprzedaż flagowych produktów

BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. wypracował w I półroczu 2016 r. 19,06 mln zł przychodów ze sprzedaży w porównaniu do 16,38 mln zł w analogicznym okresie 2015 r., co oznacza wzrost o 16,4 proc. rdr. Strata operacyjna wyniosła 8,05 mln zł, a strata netto 9,76 mln zł. Rok wcześniej strata na poziomie operacyjnym i netto sięgnęły odpowiednio 1,53 mln zł i 2,61 mln zł.

– Spółka wykazała znaczący wzrost sprzedaży pomimo intensywnych prac nad planem restrukturyzacji. Rentowność na tradycyjnym asortymencie jest ponadprzeciętna, co pokazuje zdrowe fundamenty pomimo jednorazowych odpisów uwzględnionych w sprawozdaniu półrocznym. Prace nad wdrożeniem zmian poprawiających rentowność oraz płynność Spółki są na etapie rozpisywania poszczególnych elementów strategii na plany operacyjne – komentuje Andrzej Stachnik, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

Wybrane dane finansowe BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. za I półrocze 2016 r.:

[tys. zł]

H1 2016

H1 2015

Przychody

19 062

16 380

Zysk operacyjny

-8 049

-1 533

Zysk netto

-9 759

-2 608

Na wyniki negatywnie wpłynęły zdarzenia jednorazowe w postaci odpisów związanych z produkcją niektórych leków krwiopochodnych. Odpisy mają charakter księgowy i nie wpływają na pozycję płynnościową spółki.

- Doskonałe wyniki ze sprzedaży naszych flagowych produktów pokazują jak silne są fundamenty spółki. To produkcja rentowna, stabilna, regularna. Co więcej – ten obszar kryje w sobie ogromny potencjał do dalszego wzrostu. Całą naszą uwagę skupiamy na rozwoju tego segmentu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie  osiągać wysokie marże oraz silne, dodatnie przepływy pieniężne. Pozwoli to wypełnić zobowiązania wobec naszych partnerów i finansować dalszy rozwój spółki – mówi Andrzej Stachnik, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN WSiS S.A. – BIOMED-LUBLIN to nie tylko spółka o wspaniałej wieloletniej tradycji, ale przede wszystkim spółka o ogromnym potencjale. Jesteśmy przekonani o możliwości uwolnienia tego potencjału. BIOMED-LUBLIN ma strategiczne znaczenie dla ochrony zdrowa publicznego w Polsce. Rozwój spółki jest tak naprawdę w interesie nas wszystkich.

*  *  *

BIOMED-LUBLIN jest biotechnologiczną spółką publiczną  zajmującą się produkcją w oparciu o własne, opatentowane, wysokospecjalistyczne oraz innowacyjne technologie. Jest jednocześnie wytwórcą substancji czynnych (active pharmaceutical ingredient - API) do swoich produktów .

Spółka jest jedynym w kraju oraz jednym z niewielu w Europie  wytwórcą szczepionki przeciwgruźliczej BCG. Obowiązkowy program szczepień wszystkich dzieci jest prowadzony wyłącznie w oparciu o szczepionkę przeciwgruźliczą BCG wytwarzaną w Biomed Lublin. Szczepionka jest również eksportowana  do innych krajów.

Biomed Lublin jest jednocześnie właścicielem technologii oraz materiału biologicznego ( szczepów bakteryjnych  ) stanowiącego podstawę wytwarzania  produktów: Distreptaza , Szczepionka BCG , Onko BCG oraz Lakcid .

Dodatkowo BIOMED produkuje wyroby do diagnostyki laboratoryjnej oraz świadczy usługi wytwarzania oraz konfekcjonowania podmiotom zewnętrznym.

Spółka spełnia wszelkie standardy dla przemysłu farmaceutycznego potwierdzone certyfikatem GMP. (Good Manufacturing Practice) tj. certyfikatem Dobrej Praktyki Wytwarzania wydanym przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego na wszystkie obszary wytwarzania.

Produkty są wytwarzane  w oparciu o technologię która jest efektem współpracy zespołów technologów Biomedu z jednostkami naukowo - badawczymi w kraju i za granic. Wiele rozwiązań technologicznych jest unikatowych i  chronionych  prawem patentowym .

Główne produkty Spółki zostały pogrupowane w następujące kategorie:

            Produkty lecznicze – leki na receptę,

            Produkty lecznicze – leki bez recepty OTC (Over-the-counter),

            Suplementy diety – preparaty służące do wzbogacenia diety o bakterie probiotyczne,

            Wyroby medyczne i odczynniki laboratoryjne,

Preparaty krwiopochodne.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Babula

Senior IR Manager

Martis CONSULTING Sp. z .o.o

Tel. 691 809 225

 

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.