BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów

Dla mediów

Kolejny certyfikat GMP dla Biomedu

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA otrzymał certyfikat GMP na wytwarzanie produktów. To już kolejny dowód na to, że lubelska spółka spełnia wymagania tzw. Dobrej Praktyki Wytwarzania.

Certyfikat dotyczy między innymi leku do immunologicznego leczenia przewlekłych chorób alergicznych – Histaglobuliny oraz leku GAMMA anty-Hbs , która zapobiega zachorowaniom na wirusową żółtaczkę typu B i GAMMA antyD - leku stosowanego w profilaktyce choroby hemolitycznej noworodków.

- Certyfikat GMP świadczy o tym, że nasze produkty odznaczają się wysoką jakością i spełniają światowe standardy wytwarzania. Dlatego z powodzeniem będziemy mogli rozszerzyć sprzedaż produktów krwiopochodnych  na zagranicznych rynkach. Jesteśmy wiodącym producentem leków w Polsce, natomiast certyfikat pomoże nam umocnić pozycje poza granicami naszego kraju - mówi Waldemar Sierocki, prezes zarządu Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek  SA.

Do tej pory lubelska spółka  uzyskała już certyfikat dotyczący Lakcidu oraz Działu Kontroli Jakości, który monitoruje poszczególne etapy wytwarzania produktów.

Artykuł Gazety Wyborczej

    

BIOMED-LUBLIN podpisał kontrakty na zakup 130 tys. litrów polskiego osocza

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA złożył najkorzystniejszą ofertę na zakup nadwyżek polskiego osocza w konkursie ogłoszonym za zgodą Ministerstwa Zdrowia, przez konsorcjum Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Umowy z tej sprawie Biomed podpisał w Mielcu, gdzie Spółka planuje uruchomić zakład frakcjonowania osocza.

Więcej…

BIOMED-LUBLIN podbija nowe rynki

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA staje się światową marką. Rozwój zawdzięcza przede wszystkim nawiązaniu szerokich, zagranicznych kontaktów handlowych. Firma stawia głównie na odbiorców z Europy Wschodniej i Azji. Dostarcza preparaty m.in. na Białoruś, Ukrainę, Uzbekistan, Kirgizstanu i Tadżykistanu. Ponadto, spółka zrealizowała pierwszą dostawę preparatu Distreptaza® na rynek mołdawski.

Więcej…

BIOMED-LUBLIN wśród najlepszych firm na Lubelszczyźnie

BIOMED-LUBLIN SA – jako jedyna spółka z branży farmaceutycznej – została uwzględniona w tegorocznych rankingach stu największych firm Lubelszczyzny. W zestawieniu przygotowanym przez redakcję Dziennika Wschodniego spółka plasuje się na 79. miejscu „Złotej Setki”. Natomiast w rankingu „Setka Kuriera” BIOMED-LUBLIN SA uplasował się na 67. pozycji. Ponadto, spółka znalazła się na 19. pozycji wśród największych lubelskich inwestorów.

Więcej…

BIOMED-LUBLIN pozyskał 35,5 mln zł z emisji akcji i wkrótce zadebiutuje na giełdzie w Warszawie

Lubelski Biomed – Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA – otwiera nowy rozdział w swojej działalności. Spółka, w związku z planowanym wejściem na rynek NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, przeprowadziła udaną emisję akcji o wartości 35,5 mln zł. Debiut – jeszcze w czerwcu br.

Więcej…

Strona 3 z 3