BIOMED-LUBLIN WSiS S.A.

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
1 2 3 4 5 6 7
Dla mediów

Dla mediów

Już wkrótce preparaty krwiopochodne z polskiego osocza!

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA wysłał pierwszy transport osocza do LFB BIOMEDICAMENTS Francja, jednego z największych na świecie wytwórców produktów krwiopochodnych, z którym spółka przeprowadza proces frakcjonowania. Dzięki temu jeszcze w pierwszej połowie 2012 na krajowy rynek trafią preparaty krwiopochodne wytworzone z polskiego osocza.

Łączna wartość pierwszej transzy osocza dostarczonego przez spółkę do LFB BIOMEDICAMENTS przekracza 5 mln zł. We Francji osocze przejdzie kontrolne badania wirusologiczne, niezbędne do rozpoczęcia procesu frakcjonowania. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie usługowego frakcjonowania dostarczonego przez BIOMED-LUBLIN osocza. Jednocześnie z prowadzoną przez LFB BIOMEDICAMENTS procedurą przygotowania osocza do frakcjonowania, Spółka sfinalizuje rejestrację w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych trzech preparatów krwiopochodnych - albuminy, immunoglobuliny oraz czynnika krzepliwości VIII. Zakończenie procesu weryfikacji osocza przez LFB BIOMEDICAMENTS oraz uzyskanie ostatecznych, prawomocnych rejestrów preparatów od URLP powinno nastąpić równolegle – BIOMED-LUBLIN spodziewa się, że będzie to I kwartał bieżącego roku.

- Chcemy aby Polska mogła w pełni uniezależnić się od pojawiających się systematycznie na rynku niedoborów leków krwiopochodnych, których import stanowi wyłączne źródło  zaopatrzenia krajowego lecznictwa. Dlatego w ubiegłym roku podpisaliśmy kontrakt na zakup 130 tys. litrów polskiego osocza i właśnie rozpoczynamy proces frakcjonowania– mówi Waldemar Sierocki, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN.

We wrześniu 2011 roku Spółka złożyła najkorzystniejszą ofertę na zakup nadwyżek polskiego osocza w konkursie ogłoszonym za zgodą Ministerstwa Zdrowia, przez konsorcjum Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  Wygrany konkurs to jeden z efektów udanej emisji akcji BIOMED-LUBLIN SA na kwotę 35,5 mln zł. Spółka z powodzeniem zadebiutowała w ub. roku na rynku NewConnect.

- Wszystko co robimy, ma pokazać, że jesteśmy przygotowani na uzyskanie statutu narodowego frakcjonatora osocza, który będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie polskiej służby zdrowia na leki krwiopochodne – podkreśla prezes Sierocki.

Działający na rynku już od ponad 60 lat, BIOMED-LUBLIN jest jedynym w Polsce producentem preparatów krwiopochodnych. Spółka ma dostęp do nowoczesnej i sprawdzonej technologii frakcjonowania osocza. Realizuje plany budowy Zakładu Frakcjonowania Osocza w Mielcu, gdzie po zakończeniu inwestycji zostanie przeniesiona cała technologia.

Preparaty z Francji zostaną przekazane do Mielca, który do tego czasu będzie posiadał dokumentację techniczną oraz zainstalowane niezbędne maszyny i urządzenia związane z uruchamianiem kolejnych, planowanych etapów wytwarzania. Zakład Frakcjonowania Osocza w Mielcu zacznie funkcjonować  po przeprowadzeniu inspekcji przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Otrzymanie pozytywnego wyniku pozwoli spółce na uruchomienie procesu konfekcjonowania i sprzedaży na polskim rynku farmaceutycznym gotowych produktów krwiopochodnych. Konfekcjonowanie w Zakładzie w Mielcu wytworzonych w LFB BIOMEDICAMENTS preparatów stanowić będzie końcową fazę produkcyjną, która jest jednocześnie pierwszym etapem rozłożonego na kolejne lata projektu przeniesienia z LFB BIOMEDICAMENTS do Zakładu Frakcjonowania Osocza w Mielcu całego procesu wytwarzania preparatów krwiopochodnych.
- Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i zaleceniami Rady Europy osocze ludzkie powinno być wykorzystywane na potrzeby lecznictwa kraju, z którego pochodzi. W Polsce nigdy nie wprowadzono tych zaleceń. Stajemy teraz przed wielką szansą, żeby tak się wreszcie stało. W ten sposób dołączymy do krajów, które wprowadziły już programy samowystarczalności oparte na frakcjonowaniu osocza   – mówi Waldemar Sierocki, Prezes Zarządu BIOMED-LUBLIN SA.

Certyfikat GMP na produkty krwiopochodne dla Biomed-Lublin SA

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA otrzymał certyfikat GMP na wytwarzanie produktów, w tym głównie krwiopochodnych. To dowód na to, że spółka spełnia światowe standardy wytwarzania, co w konsekwencji pozwoli na ekspansję  BIOMED-LUBLIN na rynki zagraniczne.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny nadał spółce certyfikat GMP na wytwarzanie  produktów krwiopochodnych m.in.: Trombiny – leczenie krwawień występujących w trakcie zabiegów chirurgicznych; Histaglobuliny - leku do immunologicznego leczenia przewlekłych chorób alergicznych; GAMMA anty-Hbs – preparat stosowany w biernej profilaktyce wirusowego zapalenia wątroby tybu B; GAMMA antyD - preparat stosowany w profilaktyce konfliktu matczyno-płodowego w zakresie antygenu D z układu Rh.
- Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego to dla nas bardzo dobra informacja. Certyfikat GMP świadczy o tym, że nasze produkty odznaczają się wysoką jakością i spełniają międzynarodowe standardy wytwarzania. Dlatego z powodzeniem będziemy mogli rozszerzyć sprzedaż produktów krwiopochodnych  na zagranicznych rynkach. Prowadzimy już konkretne rozmowy na temat eksportu - mówi Waldemar Sierocki, prezes zarządu BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek  SA.

Do tej pory lubelska spółka posiadała certyfikaty GMP dotyczące swoich najbardziej znanych produktów: probiotyku Lakcid oraz Distreptazy, preparatu pozwalającego na rozpuszczanie zrostów tworzących się po operacjach. Potwierdzanie najwyższej jakości produktów Biomedu Lublin poprzez uzyskiwanie certyfikatów GMP na kolejne farmaceutyki jest istotne zarówno z punktu widzenia prowadzonej ekspansji geograficznej, jak i realizowanego projektu przetwarzania osocza na dużą skalę, który już w tym roku może stać się głównym motorem wzrostu biznesu Spółki.

Kolejny certyfikat GMP dla Biomedu

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA otrzymał certyfikat GMP na wytwarzanie produktów. To już kolejny dowód na to, że lubelska spółka spełnia wymagania tzw. Dobrej Praktyki Wytwarzania.

Certyfikat dotyczy między innymi leku do immunologicznego leczenia przewlekłych chorób alergicznych – Histaglobuliny oraz leku GAMMA anty-Hbs , która zapobiega zachorowaniom na wirusową żółtaczkę typu B i GAMMA antyD - leku stosowanego w profilaktyce choroby hemolitycznej noworodków.

- Certyfikat GMP świadczy o tym, że nasze produkty odznaczają się wysoką jakością i spełniają światowe standardy wytwarzania. Dlatego z powodzeniem będziemy mogli rozszerzyć sprzedaż produktów krwiopochodnych  na zagranicznych rynkach. Jesteśmy wiodącym producentem leków w Polsce, natomiast certyfikat pomoże nam umocnić pozycje poza granicami naszego kraju - mówi Waldemar Sierocki, prezes zarządu Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek  SA.

Do tej pory lubelska spółka  uzyskała już certyfikat dotyczący Lakcidu oraz Działu Kontroli Jakości, który monitoruje poszczególne etapy wytwarzania produktów.

Artykuł Gazety Wyborczej

    

BIOMED-LUBLIN podpisał kontrakty na zakup 130 tys. litrów polskiego osocza

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA złożył najkorzystniejszą ofertę na zakup nadwyżek polskiego osocza w konkursie ogłoszonym za zgodą Ministerstwa Zdrowia, przez konsorcjum Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Umowy z tej sprawie Biomed podpisał w Mielcu, gdzie Spółka planuje uruchomić zakład frakcjonowania osocza.

Więcej…

BIOMED-LUBLIN podbija nowe rynki

BIOMED-LUBLIN Wytwórnia Surowic i Szczepionek SA staje się światową marką. Rozwój zawdzięcza przede wszystkim nawiązaniu szerokich, zagranicznych kontaktów handlowych. Firma stawia głównie na odbiorców z Europy Wschodniej i Azji. Dostarcza preparaty m.in. na Białoruś, Ukrainę, Uzbekistan, Kirgizstanu i Tadżykistanu. Ponadto, spółka zrealizowała pierwszą dostawę preparatu Distreptaza® na rynek mołdawski.

Więcej…

Strona 3 z 3